4 strategijos padedančios ūkyje uždirbti daugiau

2019 sausio 9
Agroclear savaites apžvalga. Grūdų kainos

Esant aukštoms grūdų kainoms ir žemam derliaus kiekiui, labai svarbu pasirinkti optimalias kultūras, kad būtų galima ne tik uždirbti kuo daugiau, bet ir pasiruošti ateities iššūkiams. Todėl pateiksime keturias strategijas, kaip išnaudoti kiekvieną progą ir uždirbti, net ir esant sunkioms sąlygoms rinkoje.

 

1. Kultūrų įvairovė

 

Kiekvienas žemės laukas skiriasi savo produktyvumu ir galimybe uždirbti Jums daugiau pinigų. Priklausomai nuo lokacijos, drėgmės ar aplinkinių supirkėjų, patartina susirašyti visus galimus auginti pasėlius ir atmetimo būdu po vieną atrinkti Jums tinkamiausias kultūras auginimui.

 

2. Konsultuokitės su specialistais

 

Kaip ir geram asmeniniam daktarui, taip ir geram agronomui negalima gailėti lėšų, nes gera rekomendacija sumažina klaidos tikimybę. Išlaidos agronomui bus kur kas mažesnės nei galimos išlaidos, netinkamai patręšus pasėlius.
Kadangi konsultuojatės su profesionalu, tai stenkitės išgauti kuo daugiau informacijos, klausimus pasiruoškite iš karto. Paklauskite patarimų, apie tai, kaip turėtumėte elgtis su žeme ateityje, kokias kultūras auginti labiau apsimoka. Dažniausiai agronomai – tai žmonės, kurie aplanko daugelį ūkių ir turi gilias žinias rinkoje, todėl tikrai nepagailės papildomo patarimo, jei tik užduosite tinkamus klausimus.

 

3. Apskaičiuokite, kurios kultūros Jums teiks didžiausią finansinę naudą

 

Šis patarimas papildo pirmąjį, nes priklauso nuo Jūsų ūkio geografinės padėties. Pavyzdžiui, jei aplinkui savo ūkį turite daug supirkėjų, superkančių įvairias kultūras, tai turite galimybę auginti įvairesnį spektrą grūdų. Jeigu supirkėjų mažai, prieš pradedant auginti mažiau paklausos turinčius grūdus, vertėtų pasidomėti transportavimo ir laikymo kaštais.

Parduodant pasėlius svarbu neviršyti gamybos kaštų, tai galima padaryti tik turint kokybišką pardavimo planą (grūdų pardavimas 3.0 arba kaip gerinti pardavimų taktiką). Prireikus pinigų plėtrai, negalite sakyti bankui „Sveiki, mano kaštai didesni nei pajamos, duokite man dar pinigų“. Privalu viską skaičiuoti ir žinoti savo ūkio galimybes.

 

4. Ieškokite naujų pirkėjų

 

Turėti pastovų pirkėją yra patogu, tačiau taip prarandate konkurencinį pranašumą, o tai per ilgą laikotarpį Jums gali kainuoti.
Alternatyvų būdą parduoti grūdus galite atrasti per Agroclear. Tai nepriklausoma platforma, kurioje susitinka įvairūs žemdirbiai iš visos Lietuvos ir rinkos kainomis pirkti pasiruošę kultūrų realizuotojai (perdirbėjai, eksportuotojai ir gyvulininkystės atstovai). Čia, kaip niekada iki šiol, galite siūlyti savo sąlygas rinkai ir stebėti, kaip rinka į jas reaguoja.

Jei šiandien darysite viską taip pat, kaip darėte iki šiol, tai rytoj geresnio rezultato tikrai nesulauksite. Jei norite uždirbti daugiau – keiskite strategiją. Jei ir vėl nepavyksta, keiskite tol, kol pavyks.

 

Jeigu turite pastabų ar pasiūlymų: deividas@agroclear.com | Agroclear.com

Agro clear