Naujos galimybės Europos Sąjungos augalų augintojams

2019 kovo 8

Vasario 28 d. išleistame Europos Komisijos tyrime (visą tyrimą angliškai skaitykite čia) skelbiama, kad padidėjusi vartotojų paklausa ekologiškiems produktams kartu su flexitarian, vegetarų ir veganų dietomis prisidės prie ankštinių augalų ir perdirbtų augalinių baltymų rinkų didėjimo. Atsižvelgiant būtent į šią išvadą, tyrimas apžvelgia dabartines Europos Sąjungos bendros žemės ūkio politikos (angl. Common Agriculture Policy) sąlygas šios rinkos plėtojimui ir pateikia keletą potencialių pasiūlymų, kurie paskatintų šį perspektyvų sektorių augti Europoje.

 

Nors globalus poreikis auga, Europos Sąjungoje pagaminamas baltyminių augalų kiekis skirtas pašarams, išlieka pakankamai mažas. Pagrindinė to priežastis – didelė konkurencija rinkoje ir nepakankamai geros klimato sąlygos sojos produktų auginimui. Nepaisant to, besikeičiantys globalūs vartotojų poreikiai pašarui be GMO per artimiausius kelerius metus galėtų būti puiki galimybė Europos ūkininkams modifikuoti savo ūkį.

 

(eurostat duomenys apie ES šalių baltiminių produktų gamybą tarp 2014-16 metų)

 

Taip pat, tyrime rašoma ir apie tai, kad maisto rinka yra priklausoma nuo vartotojų poreikių, todėl pastaraisiais metais vartotojų dėmesys labiau krypo link pasiūlos kokybės, nei žemos kainos. Atsižvelgę į vartotojų poreikius, pardavėjai pradėjo mažinti logistikos grandines ir daugiau dėmesio skyrė prekėms iš vietinių ūkių. Tokia tendencija ypač stebima Vakarų Europos šalyse.

 

 

Nors tyrime konkrečiai nėra nurodyta, kaip turėtų keistis įstatymai, tačiau jame rekomenduojama, kad Europos Sąjungos politika turėtų skirti daugiau dėmesio baltyminių augalų ūkių naujovėms ir infrastruktūrai palaikyti. Anot autorių, rėmimas turi būti skiriamas tam, kad augalai būtų kokybiškai saugomi, atskiriami, rūšiuojami ir transportuojami. Tam, kad būtų išlaikyta kokybė, ypač svarbu, kad viso augalų auginimo ir tiekimo proceso metu nebūtų naudojamas iškastinis kuras. Norint pasiekti geriausiu rezultatų pardavimuose ir baltyminių augalų kokybės gerinime, investicijos infrastruktūrai turėtų būti suderintos su kokybiška rinkos informacijos sklaida ir informacijos dalinimusi tarp ūkininkų bei tyrėjų.

 

Jeigu turite pastabų ar pasiūlymų: deividas@agroclear.com | Agroclear.com

 

šaltinis: ec.europa.eu

____________________

Negaiškite laiko nereikalingiems kontraktams ir skambučiams dėl jų. Kviečiame užsiregistruoti Agroclear platformoje, kurioje jau daugiau nei 350 ūkininkų bei agro įmonių perka ir parduoda trąšas, grūdus ir pašarus! Registracija čia: https://www.agroclear.com/trade/registracija/

Agro clear