Savaitės naujienų apžvalga 2019 01 07

2019 sausio 7

Nors paskutinės Agroclear savaitės naujienos buvo pristatytos tik gruodžio 17 d., nuo to laiko grūdų rinkos labai stipriai nepasikeitė. Pagrindinės šio laikotarpio naujienos ir kainų pokyčiai:

 

Sojos produktų (pupelių ir kruopų) importas iš JAV į Europos Sąjungos valstybes 2017/18 metų sezonu pakilo iki 7 mln. tonų. Sojos produktų eksportas į Viduriniuosius Rytus ir Šiaurės Afriką taip pat nežymiai kilo. Manoma, kad šį sezoną sojos produktų importas į Europos Sąjungos šalis turėtų kilti iki 3 mln. tonų.

 

Sausra Europoje ir JAV prekybos karas su Kinija, manoma, yra pagrindinės priežastys, dėl kurių CBOT biržoje sojos pupelių kaina taip stipriai pakilusi (900 c/bu, t.y. ~ 290 eur/t).

 

Rusijos žemės ūkio ministerija skelbia, kad šalies grūdų eksportas nuo liepos 1 d. iki gruodžio 27 d. siekė apie 28.2 mln. tonų. Didžiąją šio skaičiaus dalį sudarė kviečiai (~23.8 mln. tonų).

 

Gruodžio 27 d. taip pat buvo išleista Rusijos derliaus statistika, kurioje nurodyta, kad kviečių derlius šioje šalyje nukrito 16%, t.y. nuo 85,8 mln. tonų 2017-aisiais iki 72 mln. tonų 2018-aisiais. Tačiau nereikia pamiršti, kad 2017-tųjų metų sezono derlius Rusijoje buvo rekordiškai didelis.

 

Paskutinėmis Rusijos žemės ūkio ministerijos duomenimis skelbiama, kad šalyje kviečių, miežių, avižų, rugių ir kukurūzų derlius sumažėjo, o ryžių ir sojos pupelių produkcijos padaugėjo.

 

 

 

Praeitą savaitės kainų apžvalgą galite skaityti čia.

 

Jeigu turite pastabų ar pasiūlymų: deividas@agroclear.com | Agroclear.com

Agro clear