Savaitės naujienų apžvalga. 2019 01 14

2019 sausio 14

Šią savaitę kainos rinkoje šiek tiek nukrito, tačiau šis pokytis nėra labai reikšmingas. Įvairūs šaltiniai tikina, kad tai – tik nežymus kitimas, kurių per keletą paskutinių savaičių būtą nemažai.

 

Kadangi JAV uždarytos visos valstybinės įmonės, praeitą savaitę lauktas pasiūlos ir paklausos leidinys (angl. WASDE) buvo atidėtas dar bent keletui savaičių. Todėl šią savaitę prekiautojams ir augintojams aktualūs kiti šaltiniai, pavyzdžiui: Farm Credit Canada (FCC) straipsnis apie pagrindinius 2019-tųjų metų pasiūlos ir paklausos pokyčius.
Straipsnyje, anot FCC duomenų, glaustai teigiama, kad kukurūzų ir kviečių atsargos 2019-tųjų metų pabaigoje turėtų būti mažesnės nei 2017-18 pabaigoje. Tačiau nepaisant to, derlius šių metų pabaigoje tūrėtų viršyti paskutiniųjų penkerių metų vidurkį. Kukurūzų derlius ir toliau turėtų kristi, tačiau ir paklausa Etanoliui šiemet taip pat turėtų būti mažesnė nei prognozuota iki tol.

 

Straipsnyje, kaip ir daugelyje kitų šaltinių, teigiama, kad globalios grūdų atsargos, neįtraukiant Kinijos atsargų, yra labai žemos. Anot paskutiniųjų WASDE duomenų, Kinija šiuo metu turi sukaupusi 46,9% globalių kviečių atsargų bei 65,1% globalių kukurūzų atsargų.

 

Šiame straipsnyje taip pat nemažai dėmesio skiriama ir orams. Manoma, kad šiemet orai vėl bus didžiulis veiksnys, įtakosiantis grūdų rinkų kainas. Nors sausi orai Europoje ir Kanadoje derlių gerokai sumažino, bet tinkamas oras JAV sojų produkcijai, žymiai padidino sojos gaminių kiekį.

 

 

Praeitą savaitės kainų apžvalgą galite skaityti čia.

 

Jeigu turite pastabų ar pasiūlymų: deividas@agroclear.com | Agroclear.com

Agro clear