Savaitės naujienų apžvalga 2019 01 28

2019 sausio 28

Jau beveik mėnesį rinkoje kardinalių pokyčių, apart nežymaus kviečių kainų augimo, kainose nematyti. Daugelis šaltinių ir prekiautojų vis dar laukia JAV pasiūlos ir paklausos analizės, kuri dėl uždarytos vyriausybės vis dar negalima. Mūsų žiniomis, stipresnių rinkos pokyčių galima tikėtis būtent po šios analizės pasirodymo.
Tuo tarpu, pagrindinės naujienos iš Juodosios jūros regiono rinkų:

 

• Oficialūs gruodžio mėnesio eksporto duomenys iš Rusijos didesni nei tikėtasi. Bendra sezono grūdų eksporto prognozė padidinta iki 44.6 mln. metrinių tonų (+0.8 mmt), vien kviečių prognozė – iki 35.6 mln. metrinių tonų (+0.5 mmt).

• Egiptas jau antrą mėnesį iš eilės iš Rusijos perka daugiau nei 1 mln. metrinių tonų kviečių.

 

Po gruodį devalvavusio rublio ir vietinių kainų intensyvaus augimo, RUB/USD valiutos kursas sustiprėjo. Rusijos vidinė rinka taip pat pradeda jausti, kad grūdų atsargos ima mažėti. Dėl sausio mėnesį stabiliai kilusių kviečių kainų, išorinės rinkos Rusijai taip pat tampa nebepatraukliomis, todėl ir Rusijos kviečių kontraktų skaičius pasaulinėse rinkose ima mažėti.

 

Tuo tarpu Blakseagrain.net skelbia, kad Ukrainos kviečių rinka atsigauna, kainų augimą palaiko nuolatinė užsienio paklausa grūdams bei mažėjanti pasiūla kitų Juodosios jūros rinkos dalyvių importo/eksporto ataskaitose. Skelbiama, kad Ukrainos sojos pupelių eksportas į Europą per paskutinius keturis mėnesius siekė rekordinį 163.5 kilo metrinių tonų, arba net 60% daugiau nei praeitais metais.

 

 

Praeitą savaitės kainų apžvalgą galite skaityti čia.
____

Negaiškite laiko nereikalingiems kontraktams ir skambučiams dėl jų. Kviečiame užsiregistruoti į Agroclear platformą, kurioje jau daugiau nei 300 ūkininkų bei agro įmonių perka ir parduoda trąšas, grūdus ir pašarus! Registracija čia: https://www.agroclear.com/trade/registracija/

Agro clear