Savaitės naujienų apžvalga 2019 02 04

2019 vasario 4

Praeitos savaitės pradžioje pasirodė 327-tasis Agro Rinka informacinis leidinys, kuriame pristatomi pagrindiniai šalies agro rinkos statistiniai pokyčiai. Leidinį kviečiame skaityti čia: Agro Rinka.

 

O tuo tarpu, tarptautinėse rinkose Sizov report praneša, kad tarp sausio 21 ir 25 d. kilo Ukrainos kviečių eksporto kainos. 12,5 % visų kviečių kainos kilo 2$, t.y. iki 242 $ per metrinę toną. 11,5 % kviečių kaina kilo kiek lėčiau – 1$, iki 226 $ per metrinę toną. Šaltinis teigia, kad toks kainų kilimas yra veikiamas aukštos importo paklausos ir ribotos vietinės pasiūlos, bei dar labiau augančios Rusijos kviečių kainos.

 

Praeitą ir užpraeitą savaitę kukurūzų kaina importui iš Ukrainos taip pat augo 3$ iki 182 $ metrinei tonai. Nors didžiulė paklausa Ukrainos kukurūzams išlieka, dėl kylančios kainos rinkos pranašumas po truputį blėsta (šaltinis Blackseagrain skelbia, kad iki vasario 2 d/ šalis jau eksportavo per 11,5 mln. metrinių tonų kviečių, 3,3 mln. metrinių tonų miežių ir kiek daugiau nei 12,2 mln. metrinių tonų kukurūzų).

 

Taip pat, Sizov ataskaitos nuorodoje skelbiama, kad Ukrainoje žiemos grūdams oro sąlygos išlieka palankios. Nors šalyse pastaruoju metu laikėsi vidutinė nuo -15°C iki -20°C temperatūra, nemažas sniego kiekis uždengė laukus, taip apsaugodamas augalus.

 

Tarptautinės rinkos:

Praeitą savaitės kainų apžvalgą galite skaityti čia.

 

Jeigu turite pastabų ar pasiūlymų: deividas@agroclear.com | Agroclear.com

____

Vasario 8d kviečiame į nemokamą renginį Šiauliuose –  Žemės ūkis kitu kampu: skaitmeninė augalininkystė, kurio metu pristatysime aktualiausias agro technologijų rinkos tendencijas bei moderniausius skaitmeninės augalininkystės principus. Daugiau informacijos ir registracija čia – https://events.agroclear.com/skaitmenine_augalininkyste

Agro clear