Savaitės naujienų apžvalga 2019 03 19

2019 kovo 18

Grūdų kainos praeitą savaitę kiek pakilo, tačiau didelio sujudimo, anot agriland.ie, rinkose nematyti. Tuo tarpu, praeitą savaitę pasirodžiusioje kas mėnesinėje JAV pasiūlos ir paklausos analizėje (visą analizę angliškai skaitykite čia) skelbiamas kiek sumažintas planuojamas grūdų suvartojimas, o tai turėtų paveikti kainas.

 

Analizėje skelbiama, kad dėl sumažinto prognozuojamo kviečių suvartojimo, sumažėjo ir prognozuojama pasiūla. Manoma, kad Europos Sąjungos ir Brazilijos eksportuojamų grūdų kiekis šiemet bus didesnis (EU eksportas padidės 1 mln. t, tai yra iki 23 mln. t) , kai tuo tarpu prognozėje Meksikos ir JAV eksporto kiekiai kiek sumažinti.

 

Kaip ir minėta ankščiau, kviečių suvartojimas pasauliniu mastu šiemet turėtų mažėti  5,1 mln. t. Svariausiai prie to prisideda Indija. Manoma, kad globalios grūdų atsargos šiemet sieks 270,5 mln. t., tai yra 3% mažiau nei šių metų rekordinis derlius.

 

FinanceAgri skelbia, kad kviečių kainos Europoje kyla dėl žinių apie Prancūzijos eksporto didėjimą ir duomenų, kad 85% kviečių po žiemos Prancūzijoje yra geros – tobulos kokybės (angl. good to excellent condition).

 

Kainų pokyčiai:

Kainos ir kiekiai Lietuvoje: 
 

Agro clear