Savaitės naujienų apžvalga 2019 04 30

2019 balandžio 30

Po gan pesimistiškos praeitos savaitės pradžios, artėjant savaitgaliui, kainos pradėjo taisytis, todėl lentelėje žemiau galite matyti žaliuojantį savaitės pokyčio stulpelį (MATIF rinkoje). Stipriausiai pirmadienį pradėjo rapsai, kurių kaina (pristatymas gegužę) per savaitę padidėjo net 3,30%. Mėnesio pokytis net 5,03%. Agriland.ie atstovai spėja, kad toks kainų pakilimas galimas dėl Europoje įsisiūbavusios baimės dėl galimos sausros, tačiau verta pastebėti ir tai, kad prie to galėjo prisidėti ir per 10 mėnesių žemiausias EURO kursas lyginant su doleriu.  

 

Tuo tarpu Lietuvoje kviečių supirkimo kaina ir toliau didėja. Bendras visų kviečių klasių vidurkis lyginant 15 ir 16 metų savaites dar padidėjo nuo 192,18 EUR/t iki 194,58 EUR/t. Nors bendras kviečių superkamas kiekis (tuo pat laikotarpiu) iš augintojų ir kitų vidaus rinkos ūkio subjektų nukrito maždaug 8,15 tūkst tonų. (žiūrėti ŽŪIKVC lentele žemiau).

  

Lietuvos Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras šiandien (balandžio 30d) paskelbė statistiką apie šiemet jau deklaruotus žemės plotus Lietuvoje, pagrindinės naujienos:  

  

  • Per dvi pirmąsias deklaravimo savaites  viso pateiktos 16328 paraiškosjose deklaruotas plotas – 156490,67 ha.  
  • Palyginus su 2018 m. deklaravimo rezultataisšiemet per pirmas kelias savaites pateikta 819 paraiškomis mažiautačiau deklaruotas plotas padidėjo 30 941 ha. 
  • 174 pareiškėjai patys pateikė paraiškaspasinaudoję Elektroninių valdžios vartų tapatybės nustatymo paslauga. Tai 63 paraiškomis daugiaunei 2018 m. deklaravusiųjų per elektroninius valdžios vartus, per pirmąsias kelias deklaravimo savaites 
  • Daugiausiai paraiškų minėtu laikotarpiu pateikė – Utenos (761) ir Alytaus (689) rajonai 
  • Didžiausias deklaruotas plotas – Rokiškio rajone (6173 ha). 

  

Kainų pokyčiai: 

 

 

Praeitos savaitės kainų apžvalgą galite skaityti čia.

Jeigu turite pastabų ar pasiūlymų: deividas@agroclear.com | Agroclear.com

____________________

Negaiškite laiko nereikalingiems kontraktams ir skambučiams dėl jų. Kviečiame užsiregistruoti Agroclear platformoje, kurioje jau daugiau nei 350 ūkininkų bei agro įmonių perka ir parduoda trąšas, grūdus ir pašarus! Registracija čia: https://www.agroclear.com/trade/registracija/

Agro clear